Tároló tartály
Élelmiszer-, vegy- és egyéb iparágakban használatos eszköz, amely alkalmas folyadékok, olvadékok, gázok, növényi és állati termékek, granulátumok és veszélyes anyagok biztonságos, higiéniai szempontoknak megfelelő tárolására. Gyártásához rendelkezni kell a megfelelő szaktudással, melyet szigorú nemzetközi és hazai szabványok alapján tanúsítanak.
Nyomástartó berendezés
Keményfalú tartály, mely a környezeti nyomáshoz képest jelentős nyomáskülönbségen képes hosszú távon, károsodás nélkül anyagot tárolni.
Hűtő-, fűtő palást
Tartályok külső falára szerelt plusz réteg, melyben egy külső rendszer által szabályozott hőmérsékletű folyadékot keringetve a tárolt anyag stabilan, a meghatározott hőmérsékleten tartható.
Csonk
Tartályok palástján, illetve záróelemein elhelyezett nyílás, amelyen keresztül áramoltatni, megfigyelni vagy épp mérni (hőmérséklet, nyomás) lehet a közeget.
CIP rendszer
Clean In Place, azaz helyszíni takarításra alkalmas berendezés, mely tisztítószer tároló edényből, szivattyúból és szelepekből áll. A rendszer célja, hogy a tartályok és csőrendszerek tisztításához és fertőtlenítéséhez a rendszert ne vagy csak minimális kelljen megbontani.
Erjesztő tartály
Élelmiszeriparban, például sör és bor készítés esetén használt tartályféle. Fontos, hogy képes legyen nyomás megtartására, hiszen az erjedés egyik velejárója a gázképződés. Bizonyos esetekben a felesleges gáz elvezetésére és felhasználására is alkalmasak.
Törköly kihordócsiga
A borkészítésben a lefejtés után a tartályban maradt száraz anyag, a törköly kijuttatásához használatos eszköz. A tartály aljához illesztve a forgó csiga kijuttatja az anyagot, ezáltal nagyban megkönnyíti a tisztítási folyamatot.
Fogadó/beoldó garat
Tartályok egy kiegészítő eszköze, mely képes nagyobb mennyiségű anyag befogadására majd tovább-juttatására. Egybeköthető kihordócsigával és surrantóval is, és többnyire szilárd anyagok esetén használatos.
Technológiai csőszerelés
Gyógyszer- és vegyipar, olaj- és petrolkémia, acélipar, zöldenergia termelés és környezetvédelem, élelmiszeripar, feldolgozóipar, épületgépészet és további iparágakban szigorú szabályokhoz (nyomás, sav és egyéb ellenállóság) kötött csőrendszerek építése, karbantartása és javítása.