Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása

Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása
Változatos technológiai kivitelek, keverési megoldások borászati tartályok esetében is

Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatására kiírt élelmiszeripari pályázat 2024

Két élelmiszeripari pályázatot írt ki az Agrárminisztérium, Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása (KAP-RD04a-RD04b-1-24), illetve Feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatása (KAP-RD04a-RD04b-2-24). A két pályázat közti különbség, hogy az elsőt nagyobb, a másodikat pedig kisebb cégek számára írták ki.

KAP-RD04a-RD04b-1-24 támogatási kódú pályázat Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatására

A Feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatása pályázatban a keretösszeg 150 milliárd forint. Ezt két célterületre osztják:

Mezőgazdasági termékek értéknövelése és piacra jutást elősegítő technológiai fejlesztést célzó beruházások támogatása, erre 145 milliárd forintot különítettek el.
Mezőgazdasági termékek értéknöveléséhez kapcsoló zöld beruházások támogatására, amelyre 5 milliárd forint használható fel.

Az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege 200 millió Ft – 5 milliárd forintig terjedhet.

A támogatási intenzitás 50-70%, ez a megújuló energia hasznosítására irányuló technológiák alkalmazásával érhető el. A pályázatban meghatározott támogatási összeg legfeljebb 25%-áig, vagy legfeljebb 500 millió forintig előleg is igényelhető.

Ki nyújthat be támogatási kérelmet?

Mezőgazdasági termékek értéknövelését, piacra jutást elősegítő technológiai fejlesztést és/vagy kapcsolódó zöld beruházást megvalósító vállalkozás, amely

  • Magyarországi székhellyel, vagy az Európai Gazdasági Térség területén székhellyel és Magyarországon fiókteleppel, illetve
  • a támogatási kérelem benyújtását megelőző teljes lezárt üzleti évvel rendelkezik.

Milyen tevékenységek támogathatóak?

A TEÁOR 10 és 11 besorolás szerinti tevékenységi körökhöz kapcsolódó tevékenységek. Azaz részletesebben az élelmiszer-feldolgozó üzemek esetében a termeléshez és/vagy élelmiszeripari termékek előállításához szükséges fejlesztések.

Továbbá a borászati üzemek fejlesztése esetében a szőlő feldolgozáshoz, mustkezeléshez, bor-, pezsgő-, illetve habzóbor készítéséhez, kezeléséhez, tárolásához, érleléséhez és kiszereléséhez kapcsolódó fejlesztések.

Emellett támogathatók a takarmány előállító üzemek fejlesztéséhez, előállításhoz kapcsolódó tevékenységek.

Évtizedes tapasztalat borászati, élelmiszeripari és mezőgazdasági tartálygyártásban

A Duna Steel Tech Kft-nél több mint egy évtizede foglalkozunk acél, illetve alumínium tartálygyártással. Ügyfeleink számára személyre szabott megoldást nyújtunk élelmiszer- és vegyipari rendszerek kialakításában, tartályparkok komplett csőszerelésében, rozsdamentes feljárók és kezelőjárdák kivitelezésében.

Mára elmondhatjuk, hogy az ország minden területén működik általunk készített tartály. Tekintse meg referenciáinkat!

Kiemelt referenciák

Kapcsolatfelvétel

Amennyiben további kérdése lenne a pályázatról vagy szolgáltatásainkról keressen minket, segítünk!

Segítünk a pályázatban

Számíthat ránk pályázati ajánlatok összeállításától kezdve a benyújtáson át, a nyertes pályázatok sikeres megvalósításáig, beleértve a formai követelményeknek való megfelelést, illetve a szükséges dokumentáció elkészítését:

Árajánlat

Részletes, pontos árajánlatot készítünk, amik szükségesek a pályázatok elbírálásához.

Műszaki specifikációk

Biztosítjuk a pályázati feltételekhez szükséges műszaki adatokat és tervek.

Projekttervezési támogatás

Segítünk a projektek megtervezésében, hogy a cégek megfeleljenek a pályázati követelményeknek.